65. edycja Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
- Szczegóły
- Odsłony: 4
W olimpiadzie wzięło udział 6 uczniów, ale tylko jeden z nich, Michał Kołodziej z klasy 4a, zakwalifikował się do etapu okręgowego, który odbędzie się 3 lutego 2024r. Tegoroczny maturzysta będzie miał okazję powalczyć nie tylko o nagrody rzeczowe, finansowe, ale też staże, praktyki krajowe i zagraniczne.
Organizatorem olimpiady, organizowanej od 1960 r. z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych, jest Katedra Prawa i Instytucji Unii Europejskiej, Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Patronat nad olimpiadą po raz kolejny objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Michałowi gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie okręgowym.
Ogłoszenie
- Szczegóły
- Odsłony: 12
Szkole Koło Polskiego Czerwonego Krzyża ogłasza zbiórkę używanych zabawek. Zabawki w dobrym stanie (np. lalki, samochodziki, książeczki, pluszami, puzzle, itp.) prosimy przynosić do dnia 8 grudnia 2023 do pani Anety Szybki – opiekunki SK PCK do Sali nr 13. Zabawki te zostaną przekazane do Zarządu Rejonowego PCK w Stalowej Woli, a stamtąd powędrują do dzieci z najbiedniejszych rodzin.
Potrzebna jest również odzież męska w dobrym stanie, którą również można przynosić do pani Anety Szybki do Sali nr 13 do 8 grudnia.
Wizyta trzecioklasistów w PPHU "Rola"
- Szczegóły
- Odsłony: 27
27 listopada 2023r. uczniowie z klasy 3c pod opieką Anny Dąbek wzięli udział w spotkaniu studyjnym z niżańskim przedsiębiorcą Karolem Maciurzyńskim - właścicielem firmy „Rola”, która produkuje opakowania tekstylne.
Podczas spotkania biznesmen przedstawił uczniom profil swojej działalności, opowiedział o początkach firmy oraz o zaletach i wadach bycia przedsiębiorcą. Uczniowie z ciekawością obejrzeli halę produkcyjną, sprzęt oraz magazyn. Dowiedzieli się również, w jaki sposób właściciel firmy pozyskał środki finansowe na jej założenie i rozwój.
Spotkanie odbyło się w związku z realizacją projektu FUNDUSZE NORWESKIE "Nisko Coraz Wyżej".
Tworzyliśmy Beczkę Lokalnych Zasobów i Problemów, Wyzwań i Potencjałów Powiatu Niżańskiego
- Szczegóły
- Odsłony: 28
17 listopada 2023r. w auli RCEZ w Nisku odbyła się pierwsza konferencja warsztatowa na temat "Budowanie partnerstwa lokalnego na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w powiecie niżańskim", zorganizowana przez Powiat Niżański oraz Powiatowy Urząd Pracy w Nisku. Naszą szkołę reprezentowali dyrektor Jerzy Stelmach, nauczycielka Anna Dąbek oraz uczniowie: przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Filip Pliszka i przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miejskiej Krzysztof Weber.
Podczas spotkania odbyła się praca warsztatowa w grupach międzysektorowych. Każda z nich otrzymała zadanie stworzenia swojej beczki zasobów, problemów, wyzwań i potencjałów środowiska lokalnego na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w powiecie niżańskim.
Udział w konferencji był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem, ponieważ swoją wiedzą, pomysłami i spostrzeżeniami dzielili się przedstawiciele samorządu lokalnego, przedsiębiorcy, bankowcy, młodzież szkół ponadpodstawowych, liderzy lokalnych społeczności, przedstawiciele organizacji pozarządowych i inni partnerzy z terenu powiatu.
Celem cyklu organizowanych konferencji jest integracja międzysektorowa, wypracowanie diagnozy społeczno-gospodarczej oraz partnerskich projektów służących ożywieniu społeczno-gospodarczemu powiatu.
KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH 2023
- Szczegóły
- Odsłony: 130
Do tradycji szkolnej należą już publiczne występy chóru Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, Od kilku już lat uświetniają uroczystości szkolne o charakterze narodowym i jubileuszowym. Okazją do tegorocznej prezentacji pieśniowego repertuaru stała się105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Koncert upamiętniający to ważne dla naszego narodu wydarzenie obejmował kompozycje muzyczne towarzyszące naszym rodakom zarówno w drodze do wolności, jak i w okresie wolnej ojczyzny. W dniu 22 listopada 2023r. w auli naszego Liceum mogli je wysłuchać rodzice naszych uczniów, a dwa dni później cała społeczność Czarnieckiego.
Wykonanie każdej pieśni poprzedzał krótki rys historyczno-poetycki, dzięki czemu bardziej świadomy i emocjonujący był odbiór takich znanych utworów, jak:
- DZIŚ DO CIEBIE PRZYJŚĆ NIE MOGĘ
- WARSZAWSKIE DZIECI
- OPOWIEDZ NAM, OJCZYZNO
- ULANI, UŁANI, MALOWANE DZIECI
- TAKI KRAJ
- MÓJ SERDECZNY KRAJ
- PIERWSZA BRYGADA
- CISZA – MODLITWA
- BIAŁY KRZYŻ
- OJCZYZNA.
Podczas pamiętnego koncertu partie solowe wykonywali: Emilia Luty, Oliwia Sarnikowska, Amelia Orłowska, Dominika Sycz, Franciszek Gadzalski, Oliwier Szot i Grzegorz Zalewski.
Wszystkim wokalistom towarzyszył zespół kameralny w składzie: Natalia Matyka – skrzypce, Amelia Molawka – gitara, Kacper Molawka – akordeon, Dominik Kosz – instrumenty perkusyjne.
Zaprezentowane pieśni patriotyczne były wykonywane przez 40-osobowy chór mieszany podzielony na 4 sekcje głosowe.
Naszym młodym artystom tradycyjnie akompaniował na fortepianie HENRYK RZUCIDŁO, organizator koncertu, aranżer, opiekun artystyczny solistów, chóru i zespołu kameralnego.
Warsztaty dla nauczycieli nt. „Alkohol, narkotyki i uzależnienia behawioralne – zintegrowane podejście do zadań szkoły w zakresie rozwiązywania problemów uzależnień”
- Szczegóły
- Odsłony: 73
W dniach 9 – 10 listopada 2023 r. nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku wzięli udział w dwudniowym wyjeździe szkoleniowym w ramach projektu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap 5”, który został dofinansowany w 2023 roku z „Rządowego programu ograniczania przestępczości
i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024” Tematem warsztatów było „Alkohol, narkotyki i uzależnienia behawioralne – zintegrowane podejście do zadań szkoły w zakresie rozwiązywania problemów uzależnień”. Podczas 12 godzin warsztatowych nauczyciele mogli dowiedzieć się o czynnikach ryzyka, symptomach uzależnień, a także roli i podejmowanych działań wychowawcy w procesie profilaktycznym.
Zaproszenie do udziału w Konkursie Profilaktycznym "Zdrowy, wolny od uzależnień".
- Szczegóły
- Odsłony: 67
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku zaprasza uczniów szkoły do udziału w Konkursie Profilaktycznym "Zdrowy, wolny od uzależnień".
Konkurs profilaktyczny „Zdrowy, wolny od uzależnień” organizowany jest przez Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku w ramach projektu „Razem bezpieczniej na terenie powiatu niżańskiego – etap 5”, który został dofinansowany w 2023 roku z „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024” w celu szczegółowym nr 2 – „Podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania”.
Załączniki:
Radosne Obchody Święta Niepodległości w Czarnieckim 2023
- Szczegóły
- Odsłony: 134
Życie opiera się na naszych naturalnych talentach i pasjach.
Nasza szkoła, będąc o tym głęboko przekonana, na różne sposoby wspiera kreatywność uczniów oraz ich samodzielność myśli i działania. Rozwojowi tych umiejętności sprzyja między innymi listopad – Miesiąc Pamięci, kiedy to z zadumą i radością pochylamy się nad przygotowaniem obchodów Święta Niepodległości. Od 2011 roku niestrudzenie pod kierunkiem Doroty Oleksak - nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie - mają one formę otwartej lekcji historii i wychowania obywatelskiego.
W tym roku Radosne Obchody Święta Niepodległości przebiegały pod hasłem ,, Życie codzienne II Rzeczypospolitej’. Niżańscy licealiści – uczestnicy tego szkolnego projektu - wykazali wyjątkową pomysłowość, projektując słodką pamiątkę, czyli ciastko ,,pychotkę – patriotkę’’. Przypomnieli również sylwetki znanych Polakom polityków, uczonych, pisarzy i artystów oraz sportowców okresu międzywojennego. Wiele emocji i wzruszeń dostarczyły także wokalne występy uczniów prezentujących znane pieśni i melodie ludowe. Jak co roku, najlepsze zespoły klasowe - 2b,2a,4d,2c - zostały wyróżnione immunitetami.
Tradycyjnie też w dniu 11 listopada delegacja reprezentująca społeczność CZARNIECKIEGO na czele z dyrektorem liceum Jerzym Stelmachem oraz pocztem sztandarowym uczestniczyła w miejskich obchodach 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości
UROCZYSTE WRĘCZENIE STYPENDIÓW FUNDACJI BRONISŁAWY I TADEUSZA KULCZYKÓW
- Szczegóły
- Odsłony: 86
31 października 2023r. w auli szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków.
Uroczystość poprowadził dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nisku, Jerzy Stelmach. W swoim wystąpieniu przedstawił historię powstania Fundacji, sylwetki fundatorów – Honorowych Obywateli Miasta i Gminy Nisko, kategorie udzielania pomocy wyróżniającej się lub potrzebującej pomocy socjalnej młodzieży. Podkreślił, że do tej pory stypendiami na łączną kwotę ponad 45 000 zł obdarowano 30 uczniów.
Prezes Fundacji Tadeusz Kulczyk oraz Bronisława Kulczyk w swoich wystąpieniach wyrazili słowa uznania dla utalentowanej młodzieży, która na różnych płaszczyznach rozwija swoje pasje i zainteresowania, promując nie tylko środowisko lokalne, ale i Polskę. Wyrazili nadzieję, że otrzymane stypendia pozwolą na dalszy rozwój i zbliżą do osiągnięcia zamierzonych celów.
W sesji jesiennej w roku szkolnym 2023/2024 wyróżnienia otrzymali: -za osiągnięcia sportowe: Karolina Zaguła - mażoretka tańcząca w zespole FORTIS działającym przy Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem oraz w kategorii pomoc socjalna: Izabela Bąk.
W uroczystości wzięły udział klasy 3B oraz 2C, do których uczęszczają stypendystki.
Podziękowanie Prezydenta za udział w Narodowym Czytaniu
- Szczegóły
- Odsłony: 125
Miło nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku otrzymało od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oficjalne podziękowanie za udział w 12. edycji Narodowego Czytania. Wraz z podziękowaniem otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz „Nad Niemnem” z pamiątkowym wpisem Pary Prezydenckiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali akcję i brali w niej udział. Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie w 2024 r., którego lekturą będzie „Kordian” Juliusza Słowackiego.