KultBezp logoW marcu br. uczennice naszego Liceum wzięły udział w wojewódzkich etapach konkursów dla uczniów szkół ponadpodstawowych związanych z przedsiębiorczością:  w Konkursie PIP o prawie pracy i przepisach bhp "Poznaj swoje prawa w pracy" oraz w Olimpiadzie ZUS "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

Konkurs dotyczący wiedzy z prawa pracy i przepisów bhp odbył się 02.03. 23r. w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie. Naszą szkołę godnie reprezentowały, uzyskując w rywalizacji wysokie wyniki, KORNELIA DUDZIC i ZUZANNA KASICA z kl. 3c.

Natomiast zespół uczennic w składzie: WIKTORIA DRELICH z kl. 2b, KLAUDIA LEPIANKA z kl. 2b oraz ANNA TOMECKA z kl. 3d reprezentował naszą szkołę 07.03. 23r. w wojewódzkim etapie Olimpiady ZUS "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", który został przeprowadzony na Politechnice Rzeszowskiej.  Miło nam poinformować, że zespół z niżańskiego Liceum zdobył 23 punkty na 25 możliwych do uzyskania i uplasował się na 4. miejscu. 

Oba konkursy zostały zorganizowane w ramach programów edukacyjnych dla szkół ponadpodstawowych "Lekcje z ZUS" i "Kultura bezpieczeństwa", realizowanych w niżańskim liceum  na lekcjach podstaw przedsiębiorczości. Nad uczennicami niżańskiego Liceum, które wzięły w nich udział, opiekę merytoryczną sprawowała nauczycielka Anna Dąbek.

Wszystkim naszym uczestniczkom gratulujemy uzyskania wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów w nauce.